Soki z sokowirówki na odchudzanie

Zainteresowanie nowymi metodami na odchudzanie wciąż wzrasta. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wiele osób chce stracić nadprogramowe kilogramy. Mimo, iż specjaliści zalecają odpowiednią dietę, a także zachowanie zdrowego rozsądku w procesie odchudzania, znaczna część osób decyduje się na restrykcyjne rozwiązania. Restrykcyjna dieta ogranicza się do spożywania znacznie mniejszej ilości posiłków, a zastąpienia ich owocowymi lub warzywnymi sokami. W ostatnim czasie rozwiązanie to stało się coraz bardziej popularniejsze. Jednak, czy świeżo wyciskane soki z sokowirówki rzeczywiście wspomagają nasze odchudzanie? W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Soki odchudzające

Zdrowe odżywianie się oraz wzmożona aktywność fizyczna to dwa kluczowe czynniki, które pomogą Ci w utracie kilogramów. Oprócz zdrowych nawyków żywieniowych, do swojego codziennego jadłospisu można dołączyć naturalne napoje w postaci świeżo wyciskanych soków z sokowirówki. Soki te, dzięki dużej zawartości składników odżywczych znacznie przyspieszają przemianę materii i spalanie tłuszczu. Tak przygotowany napój może być doskonałym sposobem na atak głodu. Należy pamiętać, że sok może być jedynie uzupełnieniem zdrowej diety, a detoksu sokowego nie można stosować dłużej niż 3 dni.

Detoks sokowy

Jeśli chcesz oczyścić organizm z toksyn i odpowiednio przygotować go do diety, możesz przejść na 1-3 dniowy detoks. Post sokowy polega na spożywaniu napojów owocowych i warzywnych oraz wody przez określoną ilość dni. Spożywanie tego rodzaju posiłków przez dłuższy okres czasu wymaga konsultacji lekarskiej. Na kilka dni przed rozpoczęciem detoksu należy ograniczyć spożywanie szkodliwych produktów. Jadłospis powinien zawierać głównie warzywa i owoce. W dni detoksu powinno przyjmować się do 1900 ml napoju. Wskazane, aby sok był w pełni naturalny i świeżo wyciskany, np. z wyciskarki. Oprócz tego, należy przyjmować ok. 6 szklanek wody w ciągu dnia. Mniej restrykcyjna dieta przewiduje łączenie napojów z dietetycznymi posiłkami.

świeże i naturalne soki

Kto nie powinien decydować się na detoks?

Zwolennicy tej metody jednoznacznie uważają, iż jest to doskonały sposób na dostarczeniu organizmowi witamin i minerałów, przy jednoczesnej utracie kilogramów. Jednak, z uwagi na dość drastyczny przebieg, może być ona nieodpowiednia dla niektórych osób. Specjaliści od żywienia odradzają post sokowy kobietom w ciąży, matkom karmiącym oraz dzieciom. Przechodzić na detoks nie powinny również osoby chore na cukrzycę, nerki lub wątrobę, jelita oraz inne choroby przewlekłe. Przeciwwskazania do podjęcia postu sokowego stanowią także niski poziom cukru we krwi, anemia czy niskie ciśnienie. W przypadku przyjmowania leków, osoba chcąca podjąć detoks, powinna niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, gdyż ma on wpływ na sposób, w jaki organizm przyswaja leki. W niektórych przypadkach może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Czy warto pić soki przed podjęciem odchudzania?

Głównym powodem, dla którego warto pić świeżo wyciskane soki przed podjęciem odchudzania jest oczyszczenie organizmu z toksyn, które nagromadziły się wskutek spożywania posiłków bogatych w węglowodany i tłuszcze. Ponadto, napoje te przyspieszają metabolizm, co sprawia, że szybciej widać oczekiwane rezultaty w postaci utraty masy ciała. Bywa tak, że wiele osób podejmuje różne kroki w celu redukcji kilogramów, jednak próby te okazują się nieskuteczne. Powodem może być właśnie nadmiar toksyn w organizmie. Wówczas metabolizm zostaje zatrzymany. Receptą jest spożywanie soku o właściwościach detoksykujących.

Najlepsze soki na odchudzanie

Sok z selera i jabłka

Seler to warzywo, które przyspiesza metabolizm oraz wspiera proces redukcji wagi. Zawiera znikome ilości kalorii, a dużo witamin i mikroelementów. Składniki te wspomagają organizm w utrzymaniu szczupłej sylwetki i wąskiej talii. Specyficzny smak można urozmaicić dodatkiem jabłka lub kapusty, które posiadają właściwości oczyszczające i odchudzające.

sok warzywno-owocowy

Ogórkowy

Sok z ogórka jest doskonałym napojem nawadniającym. To sprawia, że jest nieocenionym pomocnikiem w procesie oczyszczania oraz świetnie wpływa na zdrowie. Pozwala wydalić nadmiar wody z organizmu oraz usprawnia trawienie.

Pomidorowy

Pomidory pomogą Twoim nerkom odfiltrować nagromadzony tłuszcz. Dodatkowo tak przygotowany sok doskonale oczyszcza i zapobiega powstawaniu otyłości brzusznej. Dzięki sycącej konsystencji świetnie sprawdzi się jako płynna przekąska.

sok pomidorowy

Z marchwi

Marchew to nieocenione źródło właściwości odżywczych korzystnych dla naszego organizmu. Warzywo zawiera witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jedna szklanka soku przygotowanego w sokowirówce wynosi 85 kcal. Jeśli zależy Ci na zgrabnej figurze, warto sięgać po taki napój.

Podsumowanie

Naturalne soki uzyskane z warzyw i owoców stanowią podstawę niemal każdej zdrowej diety odchudzającej i oczyszczającej. Dzięki wyeliminowaniu z organizmu szkodliwych substancji toksycznych poprzez różnorakie soki warzywne i owocowe, proces odchudzania przebiega znacznie szybciej oraz pozwala w krótkim odstępie czasu zauważyć pożądane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *