Dobre i tanie sokowirówki – top 5 polecanych modeli

Świeże owoce i warzywa to codzienna porcja mnóstwa łatwo przyswajalnych składników odżywczych. To właśnie w pełni naturalne, wyciśnięte produkty dostarczają nam ich najwięcej. Sokowirówka to urządzenie, które pozwoli Tobie i Twoim najbliższym zadbać o zdrowie.

Jakie aspekty uwzględnić przy zakupie?

Sitko

Jednym z kluczowych elementów sokowirówki jest sitko. To ono decyduje o klarowności naszego napoju. Jako nabywca, masz do wyboru dwa rodzaje sitek: plastikowe i ze stali nierdzewnej. Warto wybierać te urządzenia, które posiadają sito ze stali nierdzewnej, gdyż jest bardziej efektywne.

Moc

Moc urządzenia wybieramy zgodnie z naszym uznaniem. Jeśli chcemy wyciskać miękkie owoce, wystarczy nam jedynie sprzęt o niskiej mocy, do 200W. W przypadku, gdy wolimy produkty twarde, wówczas należy wybrać sokowirówkę o mocy powyżej 300W.

świeży sok owocowy

Popychacz

Warto zwrócić uwagę, aby ten element sokowirówki był solidnie wykonany, zwłaszcza, jeśli użytkownik będzie przetwarzał duże ilości twardych warzyw.

Hałas

Sokowirówka to sprzęt, który działa głośno. Najnowsze modele posiadają zabezpieczenia na silniku, dzięki którym emisja hałasu zostaje zminimalizowana.

Regulacja prędkości

Regulacja obrotów silnika pozwoli Ci dostosować prędkość do przetwarzanych owoców i warzyw. Funkcja ta jest przydatna w mocnych sprzętach. Podczas przeciskania miękkich produktów, urządzenie nie musi działać na najwyższych obrotach.

sok z kiwi

Wymiary

Sokowirówki są urządzeniami zajmującymi dużo miejsca w kuchni. Do poszczególnych modeli sokowirówek zazwyczaj dołączone są elementy tj. pojemnik na sok oraz odpady. Starsze modele charakteryzowały się wąskim wsadem, przez co konieczne było częściowe krojenie warzyw i owoców. Jednak coraz częściej producent proponuje klientom funkcjonalne sokowirówki, które charakteryzuje duży otwór wsadowy, co znacznie ułatwia pracę.

Czyszczenie

Czyszczenie sokowirówki jest dość czasochłonne, dlatego już wcześniej warto zapoznać się z kwestią, jak wygląda jej pielęgnacja. Warto zwrócić uwagę na to, które części i w jaki sposób można myć. Niektóre z nowszych modeli nadają się do mycia w zmywarce.

Dodatkowe konfiguracje

Profesjonalne sokowirówki coraz częściej dysponują praktycznymi rozwiązaniami. Należą do nich m.in: system automatycznego usuwania miąższu, podstawki antypoślizgowe, zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika oraz zwijany kabel. Dzięki temu praca na urządzeniu będzie sprawna i przyjemna.

Obudowa

Nabywca do wyboru ma dwa rodzaje obudowy: plastikową bądź stalową. Urządzenia z tworzywa sztucznego są znacznie tańsze. Jednak warto przyjrzeć się modelom, które wzbogacone zostały o stalowe dodatki.

Ranking sokowirówek w 2019 roku

Jaki model wybrać?

W rankingu znajdują się dobre sokowirówki oraz wyciskarki, dostępne w asortymencie wielu różnych marek oferujących małe AGD. Przy zakupie warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób wykonania i funkcjonalność sprzętu, ale również na cenę oraz renomę marki. Popularne stały się firmy tj. Philips, Zelmer oraz Bosch. W swoim wyborze nie należy pomijać tańszych firm, gdyż zwykle oferują atrakcyjne ceny.

Dobre ceny sokowirówek

Podstawowe i nieco bardziej zaawansowane modele sokowirówek znajdziemy w asortymencie niemal każdej firmy. Ich cena rozpoczyna się od nie mniej niż 100 złotych – w zależności od typu urządzenia. Jednak mogą być niskiej jakości. Uznaje się, że dobry i solidny sprzęt znajdziesz na rynku już za ok. 400 zł. Przed ostatecznym kupnem, sprawdź jakie funkcje spełnia określony model sprzętu.

Zalety

Warto kupić urządzenie, które posiada udogodnienia, jakimi są np. pojemnik na miąższ, który pozwala na długotrwałe wyciskanie soku, bez opróżniania naczynia po jednorazowym użyciu. Taką funkcję oferuje sokowirówka marki Zelmer.

Kran

Najnowsza sokowirówka firmy Philips daje możliwość wyciskania soku prosto do szklanki, przy pomocy kranu. W rezultacie, użytkownik nie musi używać kolejnego naczynia, jakim jest dzbanek.

Zapobieganie kapaniu

Innowacyjny model marki Bosch został wyposażony w silnik o mocy 700W. Praca na sokowirówce jest niesamowicie szybka i wydajna. Urządzenie posiada specjalną zatyczkę, którą nakłada się po zakończeniu pracy, dzięki czemu ze sprzętu nic nie kapie.

Podsumowanie

Naturalne soki to bogactwo witamin i minerałów. Tego rodzaju sprzęty powinny znaleźć miejsce w każdej kuchni, aby móc w każdej chwili przygotowywać pyszne napoje we własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *