Najlepsze sokowirówki — Ranking 2019 roku

Chcąc przyrządzać w domu świeże soki z warzyw i owoców, spora część osób decyduje się na zakup sokowirówki. Sprzęt ten jest jednak dość mocno zróżnicowany pod względem funkcjonalności i właściwie każdy model z szerokiej oferty sokowirówek wypada w tej kwestii nieco inaczej. W niniejszym tekście przedstawimy ich najważniejsze parametry oraz zestawienie 10 najpopularniejszych w 2019 roku modeli tych urządzeń.

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu sokowirówki?

Urządzenia tego typu mogą się różnić wieloma parametrami, których wartości powinno się dobierać do własnych potrzeb. Kluczowymi kwestiami będą jednak:

Moc — przekłada się bezpośrednio na efektywność pracy. Sokowirówka wyposażona w mocniejszy silnik znacznie lepiej poradzi sobie z twardszymi owocami i warzywami, przygotowując sok znacznie szybciej. Najczęściej wybierane urządzenia cechuje moc rzędu 700-1000 W. Jeśli zaś nie zależy nam tak bardzo na wydajności, a nie chcemy wydawać większej ilości pieniędzy, wystarczy sprzęt o 400-500 W silniku. Natomiast najmocniejsze montowane w sokowirówkach napędy sięgają nawet 1700 W.

Pojemnik na sok — zdecydowanie lepiej jest wybierać modele ze zintegrowanym pojemnikiem na sok. Jest to bowiem wygodne rozwiązanie, ograniczające chlapanie i eliminujące potrzebę dobierania zewnętrznych naczyń. Będzie to jednak miało wpływ na gabaryty takiego sprzętu — sokowirówka z własnym pojemnikiem będzie odpowiednio większa, zależnie od jego objętości.

Gabaryty urządzenia — bardzo ważna kwestia dla przechowywania tego rodzaju sprzętu. Oczywiście nie będzie to problem w dużej kuchni, jednak gdy dysponujemy ograniczonym miejscem w szafkach, pojawiają się komplikacje. W związku z tym powinno się uważnie ocenić interesującą nas sokowirówkę pod względem wielkości, ergonomii oraz kształtu. Niektóre modele są naprawdę kompaktowe, a przy tym niezwykle ergonomiczne.

Regulacja prędkości — podczas pracy z sokowirówką istotną kwestią jest także zakres oraz rodzaj regulacji jej prędkości.

zdrowe soki z sokowirówki

Ranking sokowirówek 2019

  • Zelmer JE1200 / ZJE1200G — najczęściej wybierany model z dużym otworem wsadowym. Wyposażony jest w silnik o mocy 850 W oraz 1,5 l pojemnik na resztki z regulowanym stanem zapełnienia i 1 l naczynie na soki.
  • Philips HR1832/52 Viva Collection — nowoczesny sprzęt o dużej wydajności i kompaktowych rozmiarach. Silnik o mocy 500 W pozwala na przygotowanie do 1,5 l soku na raz. Łatwy w czyszczeniu.
  • Bosch MES25A0 — sokowirówka z 2-stopniową regulacją o mocy 700 W. Posiada duży otwór wlotowy, aluminiowy zacisk zapobiegający przeciekaniu oraz 1,5-litrowy dzbanek na sok i 2-litrowy pojemnik na miąższ.
  • Łucznik JC 2005S — sprzęt niewielkich rozmiarów z 600-watowym silnikiem i 2-stopniową regulacją prędkości oraz wbudowanym pojemnikiem na sok. Jego zaletą jest też przystępna cena.
  • Zelmer Julita ZJE0800I/377 Ivory — kompaktowe urządzenie o 800 W mocy. Posiada blokadę uruchomienia bez zamknięcia zbiornika oraz 0,8 l pojemnik na miąższ. Wymaga zewnętrznego naczynia na sok.
  • Philips Avance Collection HR1922/20 — potężny sprzęt o 1200 W mocy. Posiada 2 prędkości obrotowe oraz pojemniki na miąższ (2,1 l) i soki (1 l). Pozwala regulować konsystencję otrzymywanego soku.
  • Homekraft VITamine — funkcjonalna sokowirówka o maksymalnej mocy 1400 W. Wyposażona jest w duży otwór wlotowy, pojemniki na soki (0,5 l) i miąższ (1,5 l) oraz blokadę uruchomienia przy złym złożeniu.
  • Braun Multiquick 3 J300 — stylowa sokowirówka o 800 W mocy i 2-stopniowej regulacji prędkości. Ma zintegrowane pojemniki na sok (1,25 l) i miąższ (2 l).
  • Philips Viva Collection HR1864/20 — 700 W mocy, zintegrowane pojemniki na soki (0,8 l) i resztki (1,2 l). Bardzo łatwa do czyszczenia.
  • Esperanza Carrot EKJ002 — niewielka maszyna o 500 W mocy, 2 prędkościach pracy i przystępnej cenie. Wyposażona w pojemniki na resztki (1,5 l) i soki (0,45 l).

Podsumowanie

Na rynku można znaleźć sokowirówki od wielu różnych producentów. Najpopularniejsze są jednak sprzęty marki Zelmer, Philips oraz Bosch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *